• UA
  • RU
  • EN

Open
Art
Academy

Підтримати Академію
Онлайн уроки - платформа для всіх, кому цікавий світ мистецтва, творчості та самовираження

Віра Єрифа

Закінчила – Криворізький державний педагогічний університет (КДПУ), 2002 р.

Спеціальність – “образотворче мистецтво та креслення”

Місце роботи – комунальний позашкільний навчальний заклад “Центр дитячої та юнацької творчості “Дружба” Криворізької міської ради

Посада – керівник гуртків “Зернятко” і “Орнамент””

Педагогічний стаж роботи – 12 років

Моє життєве кредо: Дорогу долає той, хто йде

Проблема, над якою працюю: “Актуалізація знань, умінь і навичок, повязаних з народними традиціями (петриківський розпис), для виховання в дітей духовності та національних почуттів”

Анотація досвіду роботи

Працюю керівником гуртка 12 років. Моїм педагогічним кредо стали слова В.Сухомлинського: “Дитина має справжнє емоційне і інтелектуальне життя тільки тоді, коли вона живе у світі ігор, музики, фантазії, творчості. Без цього вона не краща за зів’ялу квітку”.

Спираючись на досягнення педагогічної науки, використовуючи елементи народної педагогіки, я шукаю нові підходи до навчанння та виховання, які відповідають потребам розвитку творчої особистості, спрямовані на досягнення високих результатів і опанування культурно-національних цінностей.

Моя система роботи спрямована на вирішення проблеми: “Актуалізація знань, умінь і навичок, повязаних з народними традиціями (петриківський розпис) для виховання в дітей духовності та національних почуттів”.

Працюючи над цією проблемою, мною визначені завдання :

– прищеплювати дітям любов до духовної спадщини українського народу;

– формувати у них національну самосвідомість;

– залучати їх до скарбниці народної творчості

Заняття намагаюсь організувати так, щоб дітям було цікаво. Вважаю, що для гурткової роботи основними ворогами є сухість, монотонність, формалізм. І тому завжди шукаю шляхи, щоб викликати у дітей живий інтерес до виконання завдання, запал до творчої праці.

У своїй роботі намагаюсь використовувати інноваційні методи та нестандартні форми організації заняття, які дають змогу підвищити ефективність засвоєння знань, поліпшити контроль над виконанням завдань, викликати у дітей інтерес до навчання.

На своїх заняттях я впроваджую такі методи.

Тактильно-чуттєвий метод. Цей метод важаю ефективним, бо іде вплив на емоційний стан, у дітей з’являється бажання уважніше розглядати вироби народних майстрів, висловлювати свою думку, створювати прекрасне своїми руками. Специфіка такого методу полягає в тому, що в процесі сприйняття твору петриківського малярства діти доторкаються до матеріалу, з якого він виготовлений (фарби, папір). 

Метод музичного супроводу. Особливість цього методу полягає в тому, що при сприйнятті дітьми творів декоративно-прикладного мистецтва звучить музика, характер якої співзвучний певному твору, тобто відбувається одночасний вплив на зоровий і слуховий аналізатори. Це у свою чергу полегшує процес сприйняття, робить його більш глибоким, витонченим.

Метод ігрової діяльності. Дитинство – суттєвий період у розвитку людини. Характерною його особливістю є прагнення до гри. В ігровій ситуації дитина здійснює свої бажання, реалізує свої потреби, інтереси. У неї розвивається фізична сила, моторність, швидкість і точність рухів, координація. Гра є важливим засобом навчання дитини, пізнання навколишнього життя і людських взаємин. У грі учасники вчаться думати, працювати, творити і радіти успіхам, набувати досвіду в різних ігрових ситуаціях.

Усе це разом – та єдина система заходів, що підвищує ефективність освітнього процесу і позитивно впливає на загальний розвиток вихованців, сприяє формуванню ключових компетентностей.

Позашкільна освіта спрямована на професійну орієнтацію дитини. Звичайно, не всі мої вихованці пов’яжуть своє життя з образотворчим мистецтвом, але сподіваюсь, що кожен з них буде згадувати навчання з радістю. І нехай вони не стануть видатними народними майстрами, але, безперечно, стануть творчими особистостями. Людина, яка сама створює прекрасне, ніколи не зможе зруйнувати прекрасне, створене іншими.

  • Тож малюйте своє щастя, створюйте його власноруч, і нехай ваше життя буде розфарбоване лише яскравими кольорами!